Spawanie światłowodów

Zakres usług: spawanie światłowodów / zakańczanie lub łączenie linii światłowodowych w instalacjach przy pomocy specjalnych spawarek.

Zakładając sieć, czy to w domu czy firmie przewody światłowodowe prowadzi się w ścianach, podłogach czy prowadnicach bez ich zakańczania.

spawanie światłowodów piaseczno
Przewód światłowodowy FTTH 2J G657 A2

Dopiero w miejscu podłączenia danej linii do urządzenia końcowego zakłada się końcówki. W przypadku kabli światłowodowych są to końcówki odpowiednio dopasowane do danej instalacji zgodnie z obowiazującymi standardami. W zależności od rodzaju instalacji będą to końcówki typu SC, LC, FC lub inne.

Najlepszą i najpewniejszą metodą zakańczania linii światłowodowych jest dospawanie pigtaila – odcinka światłowodu w otulinie zakończonego odpowiednią wtyczką. Do spawania światłowodu używa się specjalistycznych przyrządów zwanych spawarkami światłowodów. Urządzenia te stosuje się do łączenia włókien światłowodowych poprzez ich spawanie przy pomocy łuku elekrycznego. Taki sposób łączenia włókien jest jednym z nalepszych połaczeń, które wprowadza małe straty na sygnale.

spawanie światłowodów
Pigtail z wtyczką SC/APC

Aby prawidłowo zespawać światłowód należy odpowiednio przygotować jego włókna do spawu.

Proces spawania światłowodu

W pierwszej kolejności zdejmuje się warstwy ochronne samego włókna, następnie poddaje się go czyszczeniu specjalnymi środkami. Do tego celu trzeba używać bardzo dobrej jakości narzędzi takich jak stripery, cleavery oraz materiałów do czyszczenia włókien. Bez dobrego oczyszczenia i przycięcia włókna nie da się wykonać idealnego spawu. Po przycięciu włókna przy użyciu spawarki wykonuje się spawanie włókien, które jest procesem bardzo precyzyjnym i niemożliwym do wykonania bez odpowiednich narzędzi. Temperatura łuku w spawarce dochodzi do 1000°C, a zespawane włókna światłowodowe chroni się za pomocą termokurczliwej osłonki spawu wygrzewanej w piecyku spawarki. Tak połączone włókna montuje się w mufie, na tacce lub w odpowiedniej przełącznicy światłowodowej.

łączenie światłowodów
Osłonki spawów światłowodowych
spawanie światłowodów warszawa
Tacka światłowodowa na 12 spawów

Firma Exigen Robert Brzozowski oferuje swoim klientom spawanie światłowodów jednomodowych oraz wielomodowych, przy wykorzystaniu najnowszej spawarki światłowodowej.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom profesjonalne łączenie włókien światłowodowych, charakteryzujące się niskim tłumieniem sygnału. Po każdym spawie wykonujemy podstawowe pomiary reflektometryczne.

To, co wyróżnia naszą firmę na rynku, to przystępne ceny usług, szybki czas realizacji, dogodne godziny oraz dobór rozwiązania do możliwości finansowych klienta.

Exigen to firma, której potrzebujesz.
Działamy na terenie Piaseczna i powiatu piaseczyńskiego, niemniej jednak docieramy do klientów z innych powiatów oferując usługi w Pruszkowie, Otwocku, Warszawie…

Co oferujemy w usłudze spawania światłowodów

Firma Exigen oferuje najbardziej atrakcyjne ceny na rynku jeśli chodzi o spawanie i łączenie światłowodów w instalacjach domowych FTTH i sieciach LAN.

Dewizą firmy jest indywidualne podejście do klienta połączone z profesjonalizmem oraz szybkością działania.

  • Czas realizacji wynosi nawet od 24-48 godzin.
  • Każda oferta jest przygotowywana indywidualnie dla klienta.
  • Wycena zależy od ilości spawów oraz czynników wpływających na realizację zlecenia.

Przed realizacją każdego zamówienia, przyjeżdżamy na bezpłatną wizję lokalną do klienta w celu ustalenia szczegółów zlecenia.

W oparciu o udzielone informacje a także rozpoznanie w terenie jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania i ustalić optymalną, atrakcyjną cenę.

W mojej firmie łatwiej wynegocjować cenę oraz wybrać dogodny termin realizacji bez zbędnych procedur.

Zapraszam do kontaktu jeżeli jesteś zainteresowany przedstawioną ofertą. Odpowiadamy na każde zapytanie.

Naprawa światłowodu nawet w 2 godziny od zgłoszenia awarii.