O mnie

Swoje doświadczenie zdobyłem w trakcie wieloletniej pracy najpierw jako student Politechniki Warszawskiej wydział Elektroniki, potem jako własna działalność w firmach, dla których zarządzałem, administrowałem i konfigurowałem sieci, komputery i urządzenia sieciowe. Poza tym pisałem aplikacje i skrypty wspomagające prace w działach księgowych i dla administratorów tych systemów. Byłem administratorem systemów księgowych SIMPLE w kilku firmach produkcyjnych i instytutach badawczo-rozwojowych.

Kolejne lata pracowałem już jako pracownik korporacji i firmy dostarczającej profesjonalne systemy i rozwiązania dla dużych firm telekomunikacyjnych. Brałem udział w wielu międzynarodowych projektach telekomunikacyjnych i informatycznych związanych z zarządzaniem sieciami telekomunikacyjnymi i teleinformatycznymi. W dodatku brałem udział i prowadziłem szkolenia w zakresie programowania i obsługi zaawansowanych systemów teleinformatycznych. Zdobywałem doświadczenie i wiedzę niezbędną do realizacji zaawansowanych projektów.

Ponadto zdobyłem certyfikat administratora SUSE Linux oraz brałem udział w branżowych konferencjach i szkoleniach dotyczących sieci, bezpieczeństwa i rozwiązań open source. Wiedzę zdobytą wykorzystywałem natychmiast. Na przykład uruchamiałem i zarządzałem osobiście systemami dla poczty firmowej Zimbra, systemem monitoringu sieci Zabbix, VPN-y Checkpoint oraz Cisco dla połączeń pomiędzy sieciami firm oraz dla dostępu zdalnego współpracowników.

Poza tym projektowałem i budowałem sieci teleinformatyczne firmowe włącznie z urządzeniami firewall, proxy, windows domain. Szczególnie zwracam uwagę na bezpieczeństwo i wszystkie moje działania są z tym związane.

Zakładałem firmę myśląc o pomocy w problemach informatycznych firm, ale też zwykłym ludziom. Informatyka otacza nas wszędzie. Każdy z nas korzysta z telefonów komórkowych, smarfonów, poczty, a nawet sprzętu audio-video. Wszystkie te urządzenia są powiązane z informatyką. Wkrótce też zwykłe urządzenia AGD typu lodówka, pralka, mikrofala czy piekarnik i inne elementy inteligentnego domu będą częścią wielkiej sieci informatycznej. Pomoc w konfiguracji tych urządzeń to moje zadanie. Jak klient ma z tym problem to może się do mnie zgłosić o pomoc. Taki jest mój cel, pomaganie innym w tych problemach.