Obsługa Informatyczna dla firm

Obsługa informatyczna dla firm to sposób na utrzymanie swojej sieci informatycznej i infrastruktury, a przy okazji ograniczenie swojej asysty informatycznej, która jest drogim rozwiązaniem w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego dużo firm zleca obsługę Informatyczną firmom zewnętrznym.

Co dla firm jest najbardziej istotne w swojej działalności? Głównie to zarabianie pieniędzy i zysk, który pochodzi z różnicy sprzedaży i kosztów. Zysk mamy wtedy, gdy koszty obsługi firmy są niższe od przychodów firmy. Jednym z wielu istotnych składników kosztów jest obsługa informatyczna. Koszt ten czasami jest wysoki. Dlatego wiele firm pozbywa się zatrudnionych na etat informatyków, a w zamian wynajmuje firmy zajmujące się obsługą informatyczną dla firm. Te różnią się ceną za usługi i jakością obsługi. Jakość wykonywanych usług i zadowolenie naszych klientów to priorytet firmy Exigen. 

Obsługa Informatyczna dla firm

Drugim sposobem obniżania kosztów jest pozbywanie się sprzętu serwerowego na swoim utrzymaniu w zamian wykup serwerowych usług chmurowych. Większość firm ma już pocztę w chmurze, stronę internetową w hostingu co staje się standardem. Przenosi się także serwery produkcyjne i bazodanowe do chmury. Do tego jednak też potrzebna jest pomoc informatyczna. Nie wszystkie te usługi są proste w obsłudze, a pomoc od dostawcy usług hostingowych lub chmurowych nie zawsze jest adekwatna do potrzeb firmy. Do tego dochodzą jeszcze kwestie bezpieczeństwa, ochrony danych, archiwizacji zasobów itd.
Firma Exigen Robert Brzozowski wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom. Oferujemy pomoc informatyczną, pomoc komputerową dla małych i średnich firm, które potrzebują asysty informatycznej w tej dziedzinie. Głównym obszarem naszego działania jest Piaseczno, Warszawa i okolice.

Backup w chmurze

Oferujemy bardzo dobry system do backup danych w chmurze, który jest znacznie tańszy niż wszelkie lokalne rozwiązania sprzętowe. Obsługa informatyczna przy wdrożeniu takiego rozwiązania to jedna z głównych usług informatycznych dla firm w naszym portfolio. Oferujemy backup dla wymagającego biznesu oraz backup personalny

Wykonujemy w chmurze:

  • backup endpointów
  • backup urządzeń mobilnych IOS i Android
  • backup skrzynek pocztowych
  • backup MS Exchange
  • backup serwera
  • backup baz danych: MS SQL, MySQL, PostgreSQL i Firebird
  • backup środowisk wirtualnych
  • image backup

Odzyskiwanie danych jest proste i szybkie (One Click Recovery), od pojedynczych plików i folderów na całej infrastrukturze IT kończąc.

Obsługa informatyczna firm to nasza specjalność.