Windows 7 błąd aktualizacji 0x80092004

Jak naprawić błąd aktualizacji Windows 7 0x80092004?

Jeśli masz problem z aktualizacją systemu Windows 7 i otrzymujesz błąd 0x80092004, nie martw się. Istnieje kilka prostych kroków, które można wykonać, aby rozwiązać ten problem.

Większość tych kroków znajdziesz z powodzeniem w Internecie, a ja nie będę ich powielał. Wszystkie przetestowałem i tylko jeden znaleziony był naprawdę skuteczny.

Sposób naprawy tego błędu jest bardzo prosty, a polega na sprawdzeniu najpierw czy w naszym systemie zainstalowane są łatki, poprawki dotyczące szyfrowania i wsparcia dla standardu podpisu SHA-2.

KB4474419 – aktualizacja dodająca wsparcie dla podpisywania kodu SHA-2

oraz 

KB4490628 – aktualizacja wprowadzająca ulepszenia jakości do obsługi składnika stosu systemu Windows

Pierwszą z tych łatek zainstalowałem dawno i nadal aktualizacje się nie wykonywały.

Dopiero instalacja drugiej łatki pozwoliła na poprawną aktualizację windows 7.

Po instalacji trzeba koniecznie zresetować komputer i uruchomić ponownie Windows Update. Wszystko zacznie się instalować, a niektóre z aktualizacji dopiero podczas restartu, który może wystapić kilka razy.

Błąd 0x800B0100 oraz 0x800F0900 jak naprawić?

Już miałem napisać, że nie da się tych błędów naprawić. Próbowałem wszystkich rozwiązań jakie mogłem znaleźć w internecie na temat tych błędów. Żadne nie było skuteczne.

Jednak błąd 0x800F0900 udało się naprawić całkowicie usuwając wszelkie programy antywirusowe oraz ich składniki, włacznie ze sterownikami kart sieciowych. Trudno mi wyjasnić dlaczego to przyczyniło się do naprawy, bo błąd ten dotyczy “parsera XML”, ale jednak udało się.

Niektóre z aktualizacji microsoft instalują się tylko przy restarcie komputera. Te które szczególnie dotyczą sterowników systemu windows. 

System Windows 7 nie jest już wspieranym systemem dla komputerów, dlatego ciężko już znaleźć rozwiązania problemów microsoft. Brak jest już poprawek błedów systemu. 

Błąd 0x800B0100 nie został naprawiony przez żadne publikowane w Internecie rozwiązanie. Jedynie zostało do wykonania “Instalacja Naprawiająca“, po czym system został nadpisany i ponownie można było wykonać aktualizację.
Niestety to rozwiązanie nie jest dobre. Zostało utracone część oprogramowania.

Wniosek z tego wychodzi taki, aby uaktualnienia systemu windows wykonywać na bieżąco.