Odzyskiwanie danych z telefonów komórkowych

Nowa usługa, która ma na celu pomoc w odzyskaniu utraconych danych z telefonów komórkowych, smartfonów, kart sd i dysków twardych.

Odzyskiwanie danych ze smartphona

Odzyskanie danych z Android lub iPhone nie jest prostą sprawą, a dość często zdarza się, że przypadkowo skasowaliśmy swoje ulubione zdjęcia, filmy, kontakty, wiadomości, notatki lub jakieś inne dokumenty. Czasami utrata danych jest skutkiem działania osób trzecich lub szkodliwego oprogramowania. Ale nie wszystko jest stracone, dopóki szybko się zorientujemy, że dane zostały stracone, a w między czasie nie zostały nadpisane przez inne informacje.

Dla osób które niewiele mają wspólnego z informatyką jest to bardzo trudne, dla innych może być łatwiejsze, ale wymaga zakupu specjalistycznego oprogramowania, które jest drogie, a jeszcze trzeba potrafić go obsłużyć. Nie umiejętne stosowanie takich metod może spowodować utratę większej ilości danych lub całej zawartości telefonu, tableta lub karty SD.

Czy można dane ze smartfona odzyskać?

Usługa diagnozy i oceny możliwości odzyskania danych ze smartfona, ipada lub tableta jest darmowa w Exigen. Jeśli nie ma możliwości odzyskania danych sprzęt jest zwracany, a klient nie ponosi żadnych kosztów.

Odzyskanie danych z telefonu jest liczone za każdy odzyskany GB i kosztuje 20 zł netto. Na przykład:

Mamy telefon Android Samsung z pamięcią 32 GB. Odzyskujemy przypadkowo skasowane zdjęcia które po odtworzeniu zajmują 5GB. Koszt odtworzenia zdjęć będzie wynosić 100 zł.

W przypadku odzyskiwania notatek, kontaktów, wiadomości cena jest za usługę, nie zależy od ilości tych danych i wynosi 200 zł netto.

Procedura odzysku danych

Usługę wykonujemy tylko w swojej siedzibie, jest też możliwa wysyłka sprzętu do firmy. (możemy na życzenie zamówić kuriera po odbiór sprzętu, koszt 19 zł). Po odzyskaniu danych sprzęt zostanie odesłany z powrotem bezpłatnie. Odzyskane dane wgrywamy na pendrive, który jest oddawany wraz ze sprzętem lub do chmury, a link do danych z loginem przekazywany jest wraz ze sprzętem. Koszt pendrive doliczamy do ceny usługi.