Konfiguracja routera Piaseczno, Warszawa

Konfiguracja routera nie powinna stwarzać problemów. Jednak często wykonana przez dostawców Internetu nie jest dla nas zadowalająca i wymaga poprawy,

Usługa konfiguracji routera w Piaseczno, Warszawa i okolice wykonujemy praktycznie od ręki. Masz router od dostawcy Internetu i nie jesteś z niego zadowolony? Zrywa ci połączenie Wifi, działa niestabilnie, nie możesz się do niego dołączyć, narzekasz na brak Internetu. To nie zawsze musi być problem dostawcy Internetu. Bardzo często jest to problem samego routera. Nie wszystkie dostarczane routery przez dostawców Internetu są dobre. Czasami się psują lub po prostu mają wgrane oprogramowanie, które zawiera błędy. Bardzo rzadko takie oprogramowanie jest aktualizowane lub poprawiane przez producentów. Czasy się zmieniają i nasze wymagania do dostępu do Internetu też rosną. Dlatego w pierwszej kolejności proponuję zoptymalizowanie samego routera od dostawcy.

Konfiguracja routera WiFi

Najczęściej dostarczanym routerem DSL jest FunBox2. Nie jest to zły router, ale nie najlepszy. Ja na przykład wyłączyłem w nim całkowicie WiFi i korzystam z AP innego producenta.


Router FunBox2 od Orange

Konfiguracja Wifi na routerze FunBox.

Konfiguracja routera

Ustawianie serwerów DNS

Ważne jest też prawidłowe skonfigurowanie serwerów DNS, czyli takich które zamienią nazwy stron internetowych, które znamy na zrozumiane przez sieć adresy IP. Tutaj przykład wykorzystania serwerów DNS firmy Orange, jednak najbardziej popularne są serwery DNS Googla czyli 8.8.8.8 lub 8.8.4.4. Innymi dosyć znanymi serwerami DNS są serwery openDNS 208.67.222.222, 208.67.220.220

Serwer DHCP

Dość istotną sprawą jest też konfiguracja wewnętrznej sieci i serwera DHCP. Są sytuacje w których chcielibyśmy aby nasz komputer w miał zawsze ten sam adres IP. Wtedy musimy przypisać do niego statyczny adres IP w serwerze DHCP, aby zawsze ten adres był temu komputerowi czy urządzeniu przydzielany. Przykładem tego może być nasza drukarka sieciowa lub serwer multimediów.

Konfiguracja routera jest dla mnie prosta, ale większość osób nie bardzo rozumie i wie jak to zrobić. Dlatego czasami lepiej oszczędzić sobie czasu i problemów zamawiając usługę konfiguracji routera u specjalisty. Usługi swoje oferuje w Piasecznie, Warszawie i okolicach.