Jak za darmo odblokować iPhone lub iPad?

Za darmo odblokować iPhone? Czy to możliwe? Rozwiązujemy problemy użytkowników tych popularnych smartfonów i tabletów.

Iphone is disabled

Czasami zdarza nam się zapomnieć PIN do karty bankomatowej, telefonu lub tablet. Mały problem, gdy chodzi o pin do karty SIM, zawsze możemy zadzwonić do operatora i przy pomocy kodu PUK lub PUK2 kartę odblokujemy. Gorzej, gdy zapomnimy kod odblokowujący nasz iPhone lub iPad. Wtedy doświadczamy niemiłego ekranu z napisem iPhone is disabled lub iPad is disabled. Nie ma większego problemu, jeśli nie mamy na naszym urządzeniu bardzo cennych danych co jest rzadkością, bo przecież każdy ma jakąś listę telefonów, notatki, sms-y lub cenne zdjęcia i filmy z wyjazdu, spotkania lub innych okazji.

iphone is disabled
Zablokowany Iphone po wielokrotnym wpisaniu błędnego kodu. Iphone is disabled

Wtedy zastanawiamy się jak te dane odzyskać. I tutaj nie mam dobrych wieści. Jest to trudne lub nawet niemożliwe. Apple tak zabezpieczyło urządzenia, aby po kradzieży urządzenia nikt nie mógł odczytać naszych tajnych informacji. Ale jest pewne rozwiązanie pod warunkiem, że wcześniej wykonywaliśmy backup inaczej archiwizację naszego urządzenia np. do chmury Apple lub na nasz komputer. Ale z doświadczenia wiem, że większość tego nie robi, a zaczyna to robić dopiero po większej utracie danych.

Jest oprogramowanie, które niby pozwala na odzyskanie danych, gdy nasz telefon lub iPad jest zablokowany np. drPhone lub 3uTools. Jednak to jest tylko iluzja i marketing. Zwykle piszą, że trzeba wykupić wersję premium lub jakiś abonament, aby tą funkcję odblokować. Jednak nie jest to prawda. Można znaleźć informację na stronach producentów tego oprogramowania chodź jest to mocno ukryte, że jak na razie to oprogramowanie nie jest w stanie odzyskać danych z zablokowanego iPhone lub iPad. Poza tym nie istnieje lub nie ma dostępnych takich programów na rynku.

Podobno jest od tego wyjątek i dostać się do danych można, ale tylko gdy nie zrobiliśmy resetu (wyłączyliśmy i włączyliśmy) urządzenia po pojawieniu się tego komunikatu. Nie mogłem tego sprawdzić, bo odruchowo każdy taką operację zawsze robi, więc nie spotkałem się z urządzeniem, w którym jest komunikat iPhone is disabled, a nie zostało zresetowane.

Odblokowanie iPhone lub iPad

ipad is disabled
Ipad po odblokowaniu

Jak już oswoiliśmy się ze świadomością utraty danych to możemy teraz pomyśleć o odblokowaniu naszego urządzenia, abyśmy mogli go dalej używać. Nie jest to proces bardzo skomplikowany, ale wymaga 2 rzeczy. Kabla USB do naszego urządzenia i zainstalowany iTunes na naszym komputerze. Potem jeden trick, aby uruchomić telefon lub tablet w trybie awaryjnym. Podłączyć kablem urządzenie do komputera i dalej już iTunes zrobi swoją robotę. Zwykle telefon lub tablet jest po takiej operacji w stanie jakbyśmy go kupili nowego w salonie. Trzeba ponownie wszystko skonfigurować. Jak mieliśmy konto w w chmurze Apple i zapisaną tam np. książkę telefoniczną to wystarczy podłączyć się do chmury i zsynchronizować nasz telefon z chmurą. Inne dane też zostaną wtedy przywrócone, jeśli były tam zapisywane w postaci backupu. Jak mieliśmy dane zapisane na komputerze to można to zrobić za pomocą iTunes.

Jak mamy problem z odblokowaniem telefonu lub tablet ze stanu iPhone is disabled albo iPad is disabled to zawsze możemy zwrócić się do firm, które takie usługi świadczą. Firma Exigen zrobi to za niewielką opłatą w ciągu kilku godzin.