Expresowe Naprawy Światłowodu i Internetu w domu

Zdarza się, że uszkodzeniu ulega światłowód w domu i tracimy całą łączność z Internetem. Przewód światłowodowy mimo wielu zabezpieczeń takich jak otulina zewnętrzna, włókno kevlarowe, dodatkowa wewnętrzna otulina ulega uszkodzeniu na skutek przegryzienia przez zwierzęta, prace remontowe, przygniecenie meblami itp. Jedynym wtedy rozwiązaniem jest jego naprawa poprzez wymianę odcinka światłowodu od puszki operatora. Innym rozwiązaniem jest skrócenie linii i założenie mufy łączącej oraz przesunięcie końcowej puszki w miejsce uszkodzenia światłowodu. W każdym z tych przypadków konieczne jest zamówienie usługi naprawy światłowodu albo u operatora, albo z innej firmy, która takie usługi wykonuje.

Tak czy owak nie unikniemy w tym wypadku spawania światłowodu, a do tego konieczne jest użycie specjalnej spawarki i odpowiedniego przygotowania włókien. Bez specjalistycznego sprzętu i przygotowania samemu tego nie zrobimy.

Naprawy światłowodu mufa światłowodowa
Mufa światłowodowa naprawy światłowodu

Ponieważ na wykonanie usługi, czasami trzeba poczekać w tym czasie nie mamy dostępu do Internetu, TV, a co gorsze zabezpieczeń domu i monitoringu naszego domu. Ponadto w inteligentnych domach nie możemy sterować urządzeniami, które są kontrolowane z chmury.

Na dłuższą metę nie da się tak funkcjonować w obecnych czasach.

Naprawy światłowodu

Usługa sama w sobie nie jest długim procesem, jest uzależniona od stopnia skomplikowania uszkodzenia. Bywa, że uszkodzenie jest tak blisko wyjścia ze ściany, że nie ma możliwości zespawania odcinków światłowodu i trzeba wymienić lub dosztukować światłowód w większym kawałku. Co gorsze uszkodzenie może występować w kilku miejscach. Trzeba to wykryć za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Pamiętać też trzeba, że każdy spaw i łączenie światłowodów powoduje straty na sygnale. Dlatego powinniśmy maksymalnie ograniczać ilość spawów od modemu do punktu styku światłowodu z puszką operatora.

Jak widać usługa ta wymaga znajomości tematu i sporo doświadczenia w naprawach światłowodu.

Zważywszy na to polecamy zlecenie usługi w naszej firmie. Zlecenia wykonujemy szybko nawet w ciągu kilku godzin. Posiadamy odpowiedni do tego sprzęt i doświadczenie w naprawach światłowodu. Wykonujemy takie usługi z powodzeniem od kilku lat.