Czyszczenie komputera w czasie epidemii

Czyszczenie komputera bez użycia chemii i żrących środków czyszczących. Pozbywanie się wirusów i bakterii z powierzchni komputera, klawiatur, monitorów. Czy to możliwe?

Kiedy wszyscy jesteśmy na kwarantannie i większość z nas pracuje zdalnie, musimy zadbać o czystość nie tylko naszych rąk, ale także tego co najczęściej dotykamy. Teraz są to nasze klawiatury komputerów, myszki, pady, telefony itp. Podobno wirus potrafi utrzymać się na powierzchniach plastikowych nawet kilka dni. Ja dzięki specjalnym produktom z zawartością Nano srebra staram się to robić codziennie po dniu pracy. Wykonuje też takie czynności zawsze przy odebraniu od klienta komputera do serwisu oraz przed jego oddaniem.

Sceptycy powiedzą, że Nano srebro nie niszczy wirusów np. COVID-19, to prawda, ale niszczy bakterie. Jednak wykonując poniższe czynności czyszczenia w kolejności jak napiszę poniżej eliminuje te wirusy z powierzchni, które używamy, czyli klawiatur i myszek po prostu je usuwając.

Do czyszczenia używam 3 produktów jednej z polskich firm.

Produkty z nanosrebrem przeznaczone do czyszczenia np. elektroniki

Jako pierwszej używam białej rękawicy, lekko wilgotnej (woda nie może z niej kapać), która, poza tym że zbiera drobny kurz to jeszcze czyści z tłustych osadów. Czyścimy nią dokładnie wszystkie płaskie powierzchnie oraz klawisze. Pamiętajmy, że komputer lub klawiatura musza być wyłączone.

Po czyszczeniu na mokro przy pomocy niebieskiej ściereczki usuwamy brud i który pozostał z rękawicy i czyścimy do sucha. Ta ściereczka ma za zadanie zebranie wilgoci razem z rozpuszczonym brudem przez rękawicę białą. Wilgotną rękawicą czyścimy także ekran, matrycę oraz całą obudowę komputera, a potem do sucha niebieską ściereczką. Ściereczka ta też ma na celu usunięcie smug z matrycy. Pamiętajmy, aby nie wkładać w czyszczenie dużej siły, aby nie uszkodzić ekranu komputera.

Wycieranie do sucha oraz zbieranie brudu rozpuszczonego przez białą rękawicę

Na koniec czyszczenia używamy rękawicy różowej, specjalnej z powłoka antystatyczną. Zbiera ona ostatnie fragmenty kurzu i elektryzuje nam powierzchnię tak aby ponownie kurz się nie zbierał.

Takie czyszczenie trwa kilka minut i powinno się wykonywać codziennie. Rękawice białą oraz ściereczkę niebieską najlepiej po tym uprać w szarym mydle, najlepiej z dodatkiem nano srebra.

Polecam tą metodę, gdyż jest bardzo skuteczna. Nie używamy do tego, żadnych trujących środków chemicznych. Osoby zainteresowane tymi produktami, które można wykorzystywać także do czyszczenia sprzętu RTV zapraszam do kontaktu. Mam gotowe zestawy w sprzedaży z mydłem z Nano srebra. Produkty są wielokrotnego użytku i nie tracą swoich wartości nawet po wielu latach. Można je prać w pralkach przy użyciu mydła z nano srebrem lub płynów do prania z nano srebrem.