Bacula backup dobre rozwiązanie dla firm

Bacula Backup

Backup (archiwizacja danych) to jedna z podstawowych metod zabezpieczenia systemów informatycznych przed awarią i zagrożeniem utraty cennych danych.

Istnieje na rynku wiele różnych rozwiązań dla archiwizacji danych. Wiele z nich to rozwiązania komercyjne. Te jednak wiążą się ze sporym wydatkiem na który nie wszystkie firmy stać. Jednak pytanie jest takie co jest bardziej warte utrata danych czy zabezpieczenie tych danych. Czasami dane te są zbierane i tworzone przez lata. Odtworzenie ich może być bardzo kosztowne lub wręcz niemożliwe. Dlatego warto wcześniej zastanowić się nad tym.

Są jednak rozwiązania tańsze, a tak samo dobre. Jednym z nich jest wykorzystywanie oprogramowania OpenSource Bacula. Wersja podstawowa nie kosztuje wcale, ale wymaga administratora  i kogoś kto tym będzie zarządzał. Poza tym jak w każdym wypadku konieczna jest infrastruktura do tworzenia backup.

Ja jako firma Exigen mogę zaprojektować i wdrożyć oprogramowanie backup Bacula, tak aby zabezpieczyć zasoby firmy w tani, ale równie dobry sposób. Oferuję także nadzór i późniejsze zarządzanie archiwizacją zasobów. Rozwiązania oferowane przeze mnie nie muszą byc drogie, są dostosowywane do potrzeb firmy.

Jako serwer backup stosuje system Linux, a miejsce składowania danych serwery Qnap lub macierze wewnętrzne serwera zbudowane w technologi RAID.

Archiwizuje zarówno serwery Linux jak i Windows, oraz stacje robocze z dowolnym systemem operacyjnym.

Zapraszam do kontaktu i rozmowy na temat rozwiązań backup.